Πέμπτη 20 Νοεμβρίου 2014

Έντονη διαμαρτυρία του "ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ" Γαλάτιστας

Με έγγραφο του προς την Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ Γαλάτιστας διαμαρτύρεται για την  αρνητική, προς στον ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ, διαιτησία του κ. Καλεμτζή Ιωάννη του αγώνα του με την ΘΥΕΛΛΑ Στανού που τον στέρησε τους επί πλέον 2 βαθμούς.

Το έγγραφο έχει ως εξής

Προς Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής

Επιθυμούμε να μεταφέρουμε τα έντονα παράπονά μας για τη διαιτησία του κυρίου Καλεμτζή Ιωάννη στον αγώνα του προηγούμενου Σαββάτου Θύελλα Στανού-Ανθεμούς Γαλάτιστας 1-1.Ο εν λόγω διαιτητής αρνήθηκε δύο (2) πεντακάθαρα πέναλτυ υπέρ της ομάδας μας. Στο δέκατο (10ο) λεπτό ο ποδοσφαιριστής μας Σουάνης Κωνσταντίνος, μετά από συνεχόμενα φάουλ που δέχτηκε και ενώ παρέμεινε όρθιος, βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα και την ώρα που ήταν έτοιμος να πλασάρει ανατράπηκε από τον τελευταίο αμυντικό. Ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέδειξε το σημείου του πέναλτυ, όμως μετά από πέντε (5) λεπτά, και ενώ προηγήθηκαν  διαμαρτυρίες των γηπεδούχων ανακάλεσε την απόφασή του “ανακαλύπτοντας” επιθετικό φάουλ!!Επίσης στο εβδομηκοστό (70ο) λεπτό, ενώ η ομάδα μας ήταν πίσω στο σκορ, μετά από σέντρα του ποδοσφαιριστή μας Σακελλάρη Κατάκαλου, ο αντίπαλος αμυντικός χωρίς να βρίσκεται σε κοντινή απόσταση άπλωσε το χέρι του και ανέκοψε την πορεία της μπάλας με τον κύριο Καλεμτζή να δίνει εντολή να συνεχιστεί το παιχνίδι! Το αξιοσημείωτο της υπόθεσης είναι ότι ο εν λόγω διαιτητής, στο τέλος της αναμέτρησης, μάς εκμυστηρεύτηκε ότι εάν η φάση του εβδομηκοστού (70ου) λεπτού γινόταν έξω από την περιοχή θα υπέδειχνε κανονικά την παράβαση, μην μπορώντας όμως να μας εξηγήσει τη διαφορά! Η συνολική του παρουσία κρίνεται εχθρική, αλλοιώνοντας ξεκάθαρα το αποτέλεσμα και στερώντας από την ομάδα μας μία σημαντική νίκη. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι ο κύριος Καλεμτζής βρέθηκε σε “άσχημη” μέρα και ελπίζουμε να μη συναντήσουμε ξανά τόσο αρνητική διαιτησία.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                   Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΣΠΑΝΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ                                                                         ΠΛΑΤΣΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ