Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Με ριπή 8 ....σφαιρών ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ καταΚΡΗΜΝΗσε τη ΔΟΞΑ της

Νίκη για την ομάδα της Ανθεμούς με το τελικό σκορ (2-8) να αποτυπώνει τη μεγάλη διαφορά των ομάδων!
Η ομάδα μας,αν και αγωνίστηκε με κάποιες αλλαγές,δημιούργησε και πάλι πολλές ευκαιρίες,έχασε αρκετές,είχε συνολικά 3 δοκάρια,ενώ από ένα σημείο και μετά "κατέβασε" στροφές!!Όπως είναι φυσιολογικό,η Ανθεμούς πήρε τα ηνία του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό και έτσι στο 12',ο Ραφαήλ πλάσαρε σωστά στο τετ α τετ μετά από ωραία προσωπική του ενέργεια!!Στη συνέχεια μεσολάβησαν πολλά σουτ από τους φιλοξενούμενους,οι οποίοι έκαναν 2 τα τέρματά τους στο 30' μετά από ωραίο ευθύβολο σουτ του Κων/νου Σιμώνη,ενώ στο 37' ο αρχηγός Μέμος έκανε το 0-3 με πολύ όμορφο σουτ μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ!!Πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο,ο Κων/νος Σιμώνης συνεργάστηκε πολύ καλά με το Σβούρα,με τον πρώτο να κάνει το 0-4,ενώ στο 55ο λεπτό ο Σβούρας έκανε το 0-5,αφού αρχικά πέρασε όλη την άμυνα και τον γκολκίπερ των γηπεδούχων!!Στη συνέχεια υπήρξαν πολλές αλλαγές,η ομάδα έριξε στροφές,με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πετύχουν 2 εύκολα γκολ!!Κάτι τέτοιο φαίνεται να θύμωσε την ομάδα της Ανθεμούς,η οποία στο 70' έκανε το 2-6 στη φάση που Μέμος και Κων/νος Σιμώνης συνεργάστηκαν πολύ καλά,με τον αρχηγό να πλασάρει σωστά στο τετ α τετ!!Στο 77' ο Κων/νος Σιμώνης πέτυχε το δεύτερο φετινό του χατ τρικ,ενώ στο 82' ο Τζον Γλου πέτυχε το τελευταίο γκολ του αγώνα!!Με αυτή τη νίκη η Ανθεμούς πλησίασε στους 3 βαθμούς τον πρωτοπόρο Μαρμαρά και στον 1 το δεύτερο Αριστοτέλη Σταγείρων!!Έτσι,την ερχόμενη εβδομάδα η ομάδα μας υποδέχεται στο γήπεδο Νίκος Αβέρης τον Αριστοτέλη Σταγείρων στο ντέρμπυ κορυφής με στόχο τη νίκη!!

Η 11άδα: Θ. Πουρνάρης (55' Ά. Καϊντάρης), Α. Μπουσνάκης, Θ. Πλάτσκος, Δ. Αβέρης (55' Γ. Τζεφ τζουνιορ), Γ. Τζεφ, Μ. Σιμώνης, Β. Βλάχος, Π. Κουτζιαρής Γιακούζα, Κ. Σουάνης (55' Γ. Γλου), Ρ. Λιάρος, Κ. Σιμώνης