Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Απο παιδαριώδη λάθη έχασε στην έδρα του ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ

Δεύτερη ήττα του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ  στο πρωτάθλημα Β΄κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Χαλκιδικής και μάλιστα στην έδρα του.Ηττήθηκε, χθες, από τον ΗΡΑΚΛΗ Ν.Φωκαίας (1-2)

Πολύ χαλαρά ξεκίνησε τον αγώνα με αποτέλεσμα στα πρώτα κι όλας λεπτά του αγώνα βρέθηκε να χάνει με 0-1. Στη συνέχεια ανέβηκε λιγάκι με αποτέλεσμα  στο 30΄λεπτό με τον Π. Κουτζιαρή να ισοφαρίσει και με δεύτερο παιδαριώδες λάθος να δεχτεί δεύτερο γκολ δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Δεν μπορούμε να πούμε πως για την ήττα φταίει η διαιτησία, μπορούμε όμως  να πούμε μετά βεβαιότητος πως άφησε το σκληρό και σε μερικές φορές ΑΝΤΙαθλητικό παίξιμο του ΗΡΑΚΛΗ , χωρίς να τον τιμωρήσει τουλάχιστον με δυο κόκκινες κάρτες, σε βαθμό μάλιστα που κάποιοι παίκτες να φύγουν με πρησμένα πόδια από το γήπεδο.

Καλό είναι η επιτροπή διαιτησίας και ο σύνδεσμος διαιτητών να τους περάσει από σεμινάρια για να μην υπάρξουν τίποτα ....παρατράγουδα.

Στο αίμα των φιλάθλων τρέχει αίμα και όχι νερό.

Και όπως πάντα, αν όχι σήμερα, αύριο στην ιστοσελίδα του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ θα διαβάσετε περισσότερα