Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2015

Δεν κατάφερε να προκριθεί στο κύπελλο ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ

Κατώτερος των περιστάσεων ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ δεν μπόρεσε,  μέσα στην έδρα του, να προκριθεί στον επόμενο γύρο για το κύπελλο Χαλκιδικής.
Ηττήθηκε από το "ΣΤΡΑΤΩΝΙ" (0-1)που, χωρίς να είναι και πολύ ανώτερο από τον ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ, έπαιξε με περισσότερο πείσμα.

Κατάφερε να σημειώσει τέρμα στο πρώτο ημίχρονο που αποδείχθηκε  αρκετό να του δώσει την πρόκριση.

Προς το τέλος δε του πρώτου ημιχρόνου έμεινε και με 10 παίκτες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ, έκανε μερικές φιλότιμες προσπάθειες αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί  ούτε την αριθμητική του υπεροχή να πάει στο παιγνίδι έστω στην παράταση.

Μάλιστα προς το τέλος του αγώνα παρά λίγο το "ΣΤΡΑΤΩΝΙ" να διπλασιάσει τα τέρματά του. Οι φίλαθλοι της Γαλάτιστας ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της ομάδας αλλά έφυγαν με την πίκρα της ήττας αλλά ελπίζουν

η ομάδα , βλέποντας τα λάθη που γίνανε  να βελτιωθεί και να τους χαρίζει το γέλιο στους αγώνες του πρωταθλήματος.