Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Με 5άρα ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ έκανε το 3 στα 3....Θύμα του αυτή τη φορά η ομάδα της ΚΡΗΝΗΣ

Σίφουνας ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ έσβησε το ΘΥΕΛΛΑ από την ΚΡΗΝΗ και την μετέτρεψε .....κρήνη με ...2 σταγόνες νερού.

Δυνατός από το πρώτο λεπτό προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο ύστερα από εύστοχο χτύπημα  πέναλτυ από τον Μ.Σιμώνη.

Στο 38 και 43 ο Τζόρνταν έκανε το 2-0 και 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 65 ο Λιάρος έκανε το 4-0 Προς το τέλος του αγώνα, στο 83-88  χαλάρωσε ο ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑΣ με αποτέλεσμα να δεχτεί στο 85-88 2 τέρματα  και  λίγο πριν τη λήξη των καθυστερήσεων ο Κ. Σιμώνης  έκανε το τελικό 5-2

Πρέπει να πούμε πως τα όποια λάθη της διαιτησίας , κυρίως κάποια φάουλ με τις κίτρινες κάρτες τις έδωσε επειδή η ολισθηρότητα του γηπέδου τον οδήγησαν στα λάθη αυτά.

Εκτός από τα οφσάϊντ των παικτών είχαμε και ένα από επόπτη που σημείωσε λανθασμένα παίκτη της Κρήνης ως οφσαίντ αλλά ήταν δίπλα στη φάση ο διαιτητής και συνέχισε τον αγώνα.

Για να μην αδικήσουμε κάποιον παίκτη θα σταθούμε στον νεαρό τερματοφύλακα του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ για την ετοιμότητα του και τη σταθερότητα του.