Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Δεν την άφησε να ....ελευθερωθεί την ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ η ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ

Την ....αλυσώδεσε  με 76-48
Μουδιασμένα ξεκίνησε τον αγώνα ο ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ την ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ για το πρωτάθλημα της Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ Κατηγορίας Μπάσκετ στο ΚΛΕΙΣΤΟ Πολυγύρου.
Αλλά όταν άρχισε και ανέβαζε ....στροφές τότε άρχισαν και έμπαινε και η μπάλα στο καλάθι. Και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου το ....στροφόμετρο χτύπησε κόκκινο και τίποτα πια τον  σταματούσε.

Η ομάδα της Ελευθερούπουλης μπήκε δυνατά στον αγώνα έβαλα 2 δίποντα και 2 βολές και μόνο αυτά για 5 περίπου λεπτά και τίποτα περισσότερο με τη ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ στο 5λεπτο αυτό να μην μπορεί να βρει καλάθι.

Το 10-8 του 1ου 10λέπτου με τίποτα δεν προμήνυε ότι ο αγώνας θα έλεγε με μεγάλο σχετικά σκορ.

Στη συνέχεια και μέχρι τη λήξη του αγώνα ήταν πάντα μπροστά και με μεγάλες διαφορές

Σιγά σιγά άρχισε να ανεβαίνει μετά και στο -3,35 του 1ου 10λέπτου βρέθηκε να είναι μπροστά (76-48)
Ένα μικροεπεισόδιο του προπονητή της Γαλάτιστας με παίκτη της ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ -μπήκε και μέσα στον αγωνιστικό χώρο- και μάλιστα 32 δεύτερα πριν τη λήξη του αγώνα μπορούσε να αποφευχθεί.

Η υπόλοιπη διακύμανση μέχρι το 76-48 στις φωτογραφίες που ακολουθούν.