Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

Οι ΝΕΟΙ του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ πήραν την ελπίδα από τους ΝΕΟΥΣ της ΕΛΠΙΔΑΣ Πολυγύρου

Ποιο συγκροτημένοι, από τον προηγούμενο τους αγώνα, οι ΝΕΟΙ του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ παίζοντας ομαδικό παιγνίδι, με ένα μονόλογο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, κέρδισαν την ΕΛΠΙΔΑ Πολυγύρου με 3-1 τέρματα.

Το σκορ αδικεί τους ΝΕΟΥΣ του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ που θα μπορούσαν να είχαν τουλάχιστον αλλά 2 τέρματα

Και τα τρία τέρματα τα πέτυχε ο Αστέριος Ματσούκης το ένα στο 11 λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, το δεύτερο στο 39 επίσης του πρώτου ημιχρόνου και το τρίτο στο 24 λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου

Το μοναδικό τους τέρμα οι φιλοξενούμενοι το πέτυχαν στο 35 λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου μετά από αδράνεια της άμυνας των ΝΕΩΝ του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ. Και να σκεφτεί κανείς πως ήταν το τρίτο σουτ στην εστία του ΑΝΘΕΜΟΥΝΤΑ  που έκανε η ΕΛΠΙΔΑ στο δεύτερο ημίχρονο

Η μοναξιά του τερματοφύλακα όταν η ομάδα του παίζει μονότερμα τον αντίπαλο

Αξίζει να σημειώσουμε πως μετά από συνεννόηση , της τελευταίας στιγμής, των διοικήσεων των δυο ομάδων πριν την έναρξη του αγώνα οι ομάδες των ΠΑΙΔΩΝ και ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ των δυο ομάδων παίξανε μεταξύ τους και στο κανονικό γήπεδο αλλά και στο 5χ5. Αξίζουν τα θερμότερα συγχαρητήρια σε όσους το σκέφτηκαν. Και κρίμα που δεν ενημερώθηκαν έγκαιρα τα s/m για να  προβάλουν αυτές τις εκδηλώσεις για να τις παρακολουθήσουν περισσότεροι